Qozog’iston Respublikasi Bosh vaziri Alixon Smailovning O’zbekistonga rasmiy tashrifi doirasida UzAuto va Allur Group AJ (Qozog’iston) o’rtasida imzolangan hamkorlik shartnomasi tufayli amalga oshirildi.
Oʻzbekistonda yangi koʻp funksiyali avtokompleks hamda eski avtomobillarni sotish va almashtirish uchun onlayn-marketpleys loyihasini amalga oshirish 150 dan ortiq ish oʻrnini yaratish imkonini beradi.
Ko’p funksiyali sotuv kompleksi avtomobillarni sotish va ularga texnik xizmat ko’rsatish bo’yicha ilg’or jihozlarga ega zamonaviy markaz bo’ladi. Marketpleys mijozlarga Trade-In dasturi bo’yicha xizmatlarni, shuningdek, turli brendlarning probegli avtomobil modellarini sotib olish imkonini beradi.
Qozog’iston hukumat rahbarining O’zbekistonga tashrifi doirasida UzAuto qozog’istonlik hamkorlar bilan umumiy qiymati 650 million dollardan ortiq bo’lgan shartnoma imzoladi. Bu nafaqat Qozog’iston hududida, balki O’zbekistonda ham hamkorlikni sezilarli darajada kengaytiradi.
Eslatib o’tamiz, UzAuto Qozog’istonda avtomobillar, avtobuslar va qishloq xo‘jaligi texnikasi ishlab chiqarish kabi bir qator yirik loyihalarni amalga oshirgan.

Проект стал возможным благодаря соглашению о сотрудничестве между UzAuto и АО «Группа компаний Аллюр» (Казахстан), которое было подписано в рамках официального визита Премьер-Министр Республики Казахстан Алихана Смаилова в Узбекистан.
Реализация в Узбекистане проекта нового многофункционального автокомплекса и онлайн-маркетплейса для продажи и обмена автомобилей с пробегом позволит создать более 150 рабочих мест.
Многофункциональный комплекс продажи и обслуживания автомобилей будет представлять собой современный центр с передовым сервисом и оборудованием. Маркетплейс даст клиентам возможность получить услуги по программе Trade-in, а также приобрести автомобили с пробегом различных брендов.
Всего в рамках визита Главы правительства Казахстана в Узбекистан UzAuto были подписаны соглашения с казахскими партнерами на сумму более 650 млн. долл., что позволит значительно расширить партнерские отношения не только на территории Казахстана, но и в Узбекистане.
Напомним, что UzAuto уже реализовал в Казахстане ряд крупных проектов, включающих в себя производство автомобилей, автобусов и сельскохозяйственной техники.