UzAvto rahbariyatining Andijon viloyatidagi tizim korxonalariga tashrifi davom etmoqda. Joriy yilning mart oyi boshidan davom etayotgan tashrif doirasida, “O‘zavtosanoat” AJ boshqaruv raisi Shavkat Umurzoqov o‘z o‘rinbosarlari, boshqarma boshliqlari va Komplayens xizmati vakillari ishtirokida Asaka shahridagi “UzAuto Motors” zavodi va sanoat korxonalarining biznes-rejalari ijrosini kompleks o‘rganmoqda.
Sanoat rahbari tashrifi davomida 30 ga yaqin mahalliylashtirish korxonalari, jumladan, “Uz Koram Ko” MChJ, “Uz-Tong Heung Co” AJ, “O‘z Erae Climate Control” MChJ va boshqa korxonalarda bo‘ldi. Komplayens xizmati bilan hamkorlikda Shavkat Umurzoqov sohadagi har bir korxonada auditorlik tekshiruvini o‘tkazmoqda, xususan, logistika, ta’minot zanjiri (Supply Chain), mahsulot sifatini yaxshilash va biznes-rejalar bajarilishini o‘rganilmoqda.
15-mart kuni UzAuto Motorsda Shavkat Umurzoqov raisligida bo‘lib o‘tgan kengaytirilgan ishchi yig‘ilishidagi asosiy mavzu 2022-yil uchun byudjet va biznes-reja masalalari bo’ldi. “O‘zavtosanoat” boshqaruv raisi o’zining qisqa kirish so‘zida bu yilgi biznes-rejada nafaqat belgilangan maqsadlarga erishish, balki 2021-yilda nimalar o’tkazib yuborilganiga ham jiddiy e’tibor qaratish zarurligini ta’kidladi.
Bu yilda butun avtomobilsozlik sanoati va UzAuto Motors oldiga aniq maqsad qo‘yildi – avtomobil ishlab chiqarishda maksimal yuqori ko‘rsatkichlarga erishish. Shu bilan birga, yig‘ilishda ta’kidlanganidek, avtomobil ishlab chiqaruvchilarning 2022 yilgi biznes rejasida doimiy o’zgaruvchan siyosiy-iqtisodiy muhit shuningdek, davom etayotgan logistika va yarimo’tkazgichlar inqirozi kabi qiyin sharoitlarda sifatni yaxshilash va ishlab chiqarishni optimallashtirish bilan mahsulot qatorini kengaytirish uchun juda katta maqsadlar qo’yilgan.

В Андижанской области продолжается визит руководства UzAuto на структурные предприятия отрасли. В рамках визита, продолжающего с начала марта текущего года, Председатель правления АО «Узавтосаноат» Шавкат Умурзаков при участии его заместителей, руководителей подразделений и представителей Службы комплаенс отрасли проводят комплексное изучение выполнения бизнес-планов завода UzAuto Motors в г.Асаке и отраслевых предприятий.
В ходе визита руководителем отрасли уже были посещены около 30 предприятий локализации, среди которых ООО «Uz Koram Ko», АО «Uz-Tong Heung Co.», ООО «O’z Erae Climate Control» и другие. В тесном сотрудничестве с Службой комплаенс Шавкат Умурзаков проводит проверку каждого предприятия отрасли, в частности тщательное изучение затрагивается направлений логистики, цепочек поставок (Supply Chain), повышения качества продукции и выполнения бизнес-планов.
Вопросы бюджета и бизнес-плана на 2022 год также стали основной темой расширенной рабочей встречи, состоявшейся в UzAuto Motors 15 марта, под председательством Шавката Умурзакова. Председатель правления «Узавтосаноат» в кратком вступительном слове подчеркнул, что в бизнес-плане нынешнего года необходимо не только добиться поставленных целей, но и обратить самое пристальное внимание на то, что было упущено в 2021 году.
Перед всей автомобильной отраслью и компанией UzAuto Motors в нынешнем году поставлена четкая задача – выйти на максимальные показатели по производству автомобилей. Одновременно с этим, как подчеркивалось на совещании, бизнес-план 2022 года поставил перед автомобилестроителями весьма амбициозные цели по расширению предлагаемой линейки продукции, повышению качества и оптимизации производства в крайне непростых условиях постоянно меняющейся политико-экономической конъюнктуры и продолжающегося логистического кризиса и кризиса полупроводников.