15-17 aprel kunlari UzAuto kompaniyasi homiyligida Toshkent shahrida badiiy gimnastika bo‘yicha Jahon kubogining navbatdagi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston terma jamoasi ilk bor 15 mamlakatdan ishtirok etgan sportchilar orasidan 4 ta oltin, 2 ta kumush va 1 ta bronza medali bilan chempionatda Lider bo’ldi. “UzAuto” jamoasi sportchilarni mazkur musobaqada erishgan yuqori natijalari bilan tabriklaydi hamda jahon shohsupasida O‘zbekiston bayrog‘ini ko’rish imkonini yaratganligi uchun minnatdorchilik bildiradi.
Gimnastikachi Tahmina Ikromova Kubokda 3 ta oltin va 1 ta bronza medalini qo‘lga kiritib O‘zbekiston vakillari orasida eng yaxshisi bo’ldi. Yana O‘zbekiston terma jamoasi guruh mashqlarida 1 ta oltin va 2 ta kumush medalni olib keldi.
UzAuto O’zbekiston terma jamoasini o’tgan musobaqalarda erishgan mutloq g’alabasi bilan tabriklaydi! Sportchilarimizga kelgusi musobaqalarda ham yorqin g’alabalar yor bo’lishini tilab qolamiz!
Eslatib o’tamiz, “O‘zavtosanoat” ko‘p yillardan buyon milliy gimnastikaga katta yordam ko‘rsatib kelmoqda, joriy yilning fevralida “O‘zavtosanoat” AJ boshqaruv raisi Shavkat Umurzoqov O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi prezidenti etib saylangandi. Kompaniya rahbariyati bundan keyin ham ushbu xayrli an’anani davom ettirish va sportchilarning yuksak natijalarga erishishi uchun barcha shart-sharoitlarni yaratishni maqsad qilmoqda.

15-17 апреля этого года при содействии UzAuto в Ташкенте прошел очередной этап Кубка мира по художественной гимнастике.
Лидером чемпионата, на котором участвовали спортсменки из 15 стран, в общекомандном зачете с 4 золотыми, 2 серебряными и 1 бронзовой медалями впервые стала команда Узбекистана. Весь коллектив UzAuto поздравляет спортсменок с высокими достижениями и благодарит за возможность видеть развевающийся флаг Узбекистана на мировом пьедестале.
Лучшей среди представительниц Узбекистана стала гимнастка Тахмина Икромова, взявшая на Кубке три золотые и одну бронзовую медали. Еще одну золотую и две серебряные медали принесли Узбекистану Сборная команда Узбекистана в групповых упражнениях.
UzAuto поздравляет сборную Узбекистана с неоспоримой победой в прошедших соревнованиях! Желаем нашим спортсменкам новых побед и достижения всех поставленных целей!
Напомним, что «Узавтосаноат» уже многие годы оказывает весомую поддержку отечественной гимнастике, а в феврале текущего года Председатель правления АО «Узавтосаноат» Шавкат Умурзаков был избран Президентом Федерации гимнастики Узбекистана. Руководство компании намерено и дальше продолжать традицию по созданию всех условий для достижения спортсменами высоких результатов.