Yangi avtomobillar uchun shartnoma tuzish boshlanganligi haqidagi xabar O’zbekiston fuqarolari tomonidan katta ishtiyoq bilan qabul qilindi. Kompaniya rasmiy xabari e’lon qilingandan so’ng, bir necha soat ichida 13 203 ta avtomobilga shartnoma tuzildi.
Kontraktatsiyaning ochilishi hamda yangi avtomobillarga sotuvning boshlanishiga bo’lgan yuqori talab va qiziqish sababli, dilerlik korxonalar oxirgi mijozga qadar ishlashga qaror qilishdi.
Chevrolet Lacetti avtomobili uchun 6.300 ta va Chevrolet Cobalt modeli uchun 4 700 ta shartnoma tuzilgan. Ushbu avtomobil modellari xaridorlar orasida eng ommabop modellar bo’ldi.
E’tiborlisi, “Chevrolet Traverse” va “Tahoe” avtomobillarini xarid qilish uchun arizalar qabul qilish boshlanganidan so‘ng, dastlabki 20 daqiqada kompaniyaga 200 dan ortiq buyurtmalar kelib tushgan. Ushbu avtomobillarga ariza qabul qilishning ilk kuni natijalariga ko’ra, 320 dan ortiq buyurtmalar olingan.
Eslatib o’tamiz, 3-mart kuni “UzAuto Motors” avtomobillari uchun shartnoma tuzish boshlangandi. Shuningdek, kompaniya xaridorlarga qo’shimcha qulaylik yaratish maqsadida, oldinda to’lov miqdorini 85% dan 50 % ga tushirdi.

Объявление о возобновлении приёма заказов на покупку новых автомобилей с энтузиазмом встречено гражданами Узбекистана. За несколько часов после публикации в СМИ прессе-релиза компании о возобновлении приёма заявок было законтрактовано 13 203 машины.
Интерес к возобновлению продаж был настолько велик, что автодилеры приняли решение работать в этот день до последнего клиента.
Самыми популярными моделями среди покупателей оказались модели Chevrolet Lacetti (6,3 тыс. контрактов) и Chevrolet Cobalt (4,7 тыс контрактов).
Примечательно, что за первые 20 минут после начала приёма заявок на покупку машин Chevrolet Traverse и Chevrolet Tahoe компания получила более 200 заказов. А по итогам первого дня было получено на данные автомобили более 320 заказов.
Напомним, что с 3 марта была возобновлена контрактация на все автомобили UzAuto Motors. Кроме того, компания снизила процент предоплаты для физических лиц на модели массового сегмента с 85% до 50%, что создаст для потребителей дополнительные удобства.