O‘zbekiston Respublikasida joylashgan korxonalar
Autosanoat Agro Lizing MChJ 2021-yilda qishloq xo’jaligi ishlab chiqaruvchilarini lizing asosida zamonaviy qishloq xo’jaligi texnikalari bilan ta’minlash uchun tashkil etilgan. Kompaniya Toshkentda joylashgan. «Autosanoat Agro Lizing» MChJ taxminan 10 ta mahalliy va xalqaro ishlab chiqaruvchilar bilan faol hamkorlik qiladi. Uning asoschilari «Avtosanoat Invest» MChJ, «O’zavtosanoat Leasing» MChJ va «UzAuto Commercial Vehicles Management» MChJ hisoblanadi.
OOO «Greenhouse Company»
«Greenhouse Company» MChJ gidroponik yetishtirish usullaridan foydalangan holda ishlaydigan issiqxona majmuasidir. U 2019-yilda Xorazm viloyatining Pitnak shahrida tashkil etilgan. Issiqxona majmuasida asosan turli xil pomidor, bodring va qulupnay navlari yetishtiriladi. Uning asoschilari «Po’lat Qurilish Makoni» MChJ va «Avtosanoat Invest» MChJ hisoblanadi.
OOO «Ist Batterflay»
Ist-Batterflay MChJ 1995-yilda tashkil etilgan. Hozirgi kunda kompaniyaning asosiy yo’nalishi Toshkentda ko’p xonadonli turar-joy majmuasini qurishdir. Uning ta’sischilari Avtosanoat Invest MChJ va Anriona MChJ hisoblanadi. Kompaniya zamonaviy turar-joy infratuzilmasini rivojlantirish va shahar muhiti sifatini yaxshilashga qaratilgan investitsiya loyihasini amalga oshirib, qurilish va taraqqiyot sohalarida faoliyat yuritadi.
OOO «OTP Avtosanoat Finance»
OTP Avtosanoat Finance MChJ 2025-yilda Avtosanoat Invest MChJ va Oʻzbekiston-Vengriya banki Ipoteka Bank oʻrtasida qoʻshma korxona tashkil etish orqali tashkil etilgan. OTP Avtosanoat Finance MChJning asosiy faoliyati jismoniy va yuridik shaxslarga UzAuto Motors AJ tomonidan ishlab chiqarilgan Chevrolet avtomobillarini lizing va toʻlov rejalari orqali sotib olish boʻyicha moliyaviy xizmatlar koʻrsatishdan iborat. Kompaniya avtomobil sotib olish uchun zamonaviy moliyaviy vositalarning mavjudligini kengaytirishga, mijozlarga Oʻzbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq moslashuvchan va qulay moliyalashtirish shartlarini taklif qilishga qaratilgan.
Chet elda joylashgan korxonalar
OOO «Azermash CP»
Azermash CP MChJ – 2021-yilda Ozarbayjonning Boku shahrida tashkil etilgan Oʻzbekiston-Ozarbayjon qoʻshma korxonasi. Kompaniyaning taʼsischilari Avtosanoat Invest MChJ va STA Insaat MChJ hisoblanadi. Azermash CP MChJ Ozarbayjon Respublikasida Chevrolet avtomobillarini sotadigan UzAuto Motors AJning rasmiy sertifikatlangan dileridir. Kompaniya shuningdek, Ozarbayjon Respublikasida GM, UzAuto va ACDelco uchun ehtiyot qismlar, moylash materiallari va operatsion materiallarni sotish boʻyicha UzAuto Motors AJning rasmiy sertifikatlangan distribyutoridir. 2024-yilda Hajigabul sanoat tumanida Chevrolet yengil avtomobillari ishlab chiqarish zavodining qurilishi boshlandi. Ushbu zavod yig’ish liniyasini modernizatsiya qiladi va ishlab chiqarishning bo’yash va payvandlash bosqichlarini mahalliylashtiradi, shu bilan Ozarbayjon Respublikasida avtomobil ishlab chiqarish samaradorligini oshiradi.
OOO «Keles Distribution»
Keles Distribution LLP – 2021-yilda Qozog’istonning Olmaota shahrida tashkil etilgan O’zbekiston-Qozog’iston qo’shma korxonasi. Kompaniyaning ta’sischilari Avtosanoat Invest MChJ va SaryarkaAvtoProm MChJ hisoblanadi. Kompaniya UzAuto Motors AJ tomonidan ishlab chiqarilgan Chevrolet rusumidagi avtomobillarning rasmiy sertifikatlangan dileri va UzAuto Motors AJning Qozog’iston Respublikasida GM, UzAuto va ACDelco ehtiyot qismlari, moylash materiallari va operatsion materiallarini sotish bo’yicha distribyutoridir.

Предприятия, расположенные в Республике Узбекистан
ООО «Autosanoat Agro Lizing» образовано в 2021 в целях обеспечения производителей сельскохозяйственной продукции современной сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе. Предприятие расположено в городе Ташкент. ООО «Autosanoat Agro Lizing» активно сотрудничает с примерно 10 местными и зарубежными производителями. Учредителями являются ООО «Avtosanoat Invest», ООО «O’zavtosanoat Leasing» и ООО «UzAuto Commercial Vehicles Management»
OOO «Greenhouse Company»
ООО «Greenhouse Company» – тепличный комплекс, функционирующий на базе гидропонного метода выращивания сельскохозяйственной продукции. Было образовано в 2019 году в г.Питнак, Хорезмской области. Преимущественно в тепличном комплексе выращиваются различные сорта помидоров, огурцов и клубники. Учредителями являются ООО «Po’lat Qurilish Makoni» и ООО «Avtosanoat Invest».
OOO «Ist Batterflay»
OOO «Ist-Batterflay» образовано в 1995 году. В настоящее время основным направлением деятельности предприятия является реализация проекта по строительству многоквартирного жилого комплекса в городе Ташкент. Учредителями являются ООО «Avtosanoat Invest» и ООО «Anriona». Компания осуществляет свою деятельность в сфере девелопмента и строительства, реализуя инвестиционный проект, направленный на развитие современной жилой инфраструктуры и повышение качества городской среды.
OOO «OTP Avtosanoat Finance»
OOO «OTP Avtosanoat Finance» образовано в 2025 году путем создания совместного предприятия ООО «Avtosanoat Invest» и узбеко-венгерского банка АКИБ «Ipoteka Bank». Основным направлением деятельности ООО «OTP Avtosanoat Finance» является предоставление физическим и юридическим лицам финансовых услуг по приобретению автомобилей марки Chevrolet, производимых АО «UzAuto Motors», на условиях лизинга и рассрочки. Компания ориентирована на расширение доступности современных финансовых инструментов для приобретения автомобилей, предлагая клиентам гибкие и удобные условия финансирования в соответствии с действующим законодательством Республики Узбекистан.
Предприятия, расположенные за рубежом
OOO «Azermash CP»
OOO «Azermash CP» — совместное узбеко-азербайджанское предприятие, образованное в 2021 году в г.Баку, Республики Азербайджан. Учредителями предприятия являются ООО «Avtosanoat Invest» и ООО «STA Insaat». OOO «Azermash CP» является официальным сертифицированным дилером АО «UzAuto Motors», реализующим автомобили марки Chevrolet на территории Республики Азербайджан. Также, предприятие является официальным сертифицированным ди АО «UzAuto Motors» по продажам запасных частей, смазочно-эксплуатационных материалов «GM» «UzAuto» «ACDelco» на территории Республики Азербайджан.
В 2024 году, в Гаджигабульском промышленном квартале было начато строительство завода по производству легковых автомобилей марки Chevrolet, который позволит модернизировать сборочную линию и локализовать покрасочные и сварочные этапы производства, что позволит повысить эффективность выпуска автомобилей на территории Республики Азербайджан.
OOO «Keles Distribution»
ТОО «Keles Distribution» — совместное узбеко-казахское предприятие, образованное в 2021 году в г. Алматы, Республики Казахстан. Учредителями предприятия являются ООО «Avtosanoat Invest» и ООО «СарыаркаАвтоПром». Предприятие является официальным сертифицированным дилером автомобилей марки Chevrolet производства АО «UzAuto Motors» и дистрибьютером АО «UzAuto Motors» по продажам запасных частей, смазочно-эксплуатационных материалов «GM» «UzAuto» «ACDelco» на территории Республики Казахстан.